10 KM Chaleur Banque Nationale CKLE

Beresford, NB - June 8th, 2019

Results originally posted at: http://results.raceroster.com/results/e23hz2bm979dywdy?sub_event_option=structured_16048

 

Pos Bib   Athlete                   Residence           Prov  Cat     M/F Chrono   Pace
1   91    Jonathan Roy              Beresford           NB    19&<    M   17:31    3:30
2   85    Jerome Theriault          Paquetville         NB    20-29   M   18:37    3:44
3   155   Stephane Boudreau         Caraquet            NB    40-49   M   19:39    3:56
4   115   Samuel Arseneau           Bathurst            NB    19&<    M   19:40    3:56
5   39    Tristan Lepage            Bathurst            NB    19&<    M   19:41    3:57
6   215   Michel Frenette           Dieppe              NB    50-59   M   20:58    4:12
7   148   Olivier Brown             Robertville         NB    19&<    M   21:29    4:18
8   218   Xavier Elliott-Gallant    Bathurst            NB    19&<    M   21:31    4:19
9   22    Louis Bedard              Ste-Louise          NB    40-49   M   21:33    4:19
10  241   Bastien Briand            Bathurst            NB    19&<    M   21:40    4:20
11  175   Nathan Briand             Bathurst            NB    19&<    M   21:59    4:24
12  140   May Linda Boudreau        Dunlop              NB    19&<    F   22:05    4:25
13  6     Dominic Robichaud         Bathurst            NB    19&<    M   22:18    4:28
14  114   Alexi Gionet              Petit-Rocher-Ouest  NB    19&<    M   22:22    4:29
15  54    Mathieu Vienneau          Bathurst            NB    19&<    M   22:25    4:29
16  189   Cameron Maccurdy          Dalhousie           NB    19&<    M   22:32    4:31
17  40    Samuel Lepage             Bathurst            NB    19&<    M   22:36    4:32
18  188   Travis Killoran           Nash Creek          NB    40-49   M   22:36    4:32
19  196   Felix Roy                 Petit-Rocher        NB    19&<    M   22:46    4:34
20  146   Fanie Boudreau            Petit-Rocher-Ouest  NB    19&<    F   22:46    4:34
21  49    Brandon Guitard           Beresford           NB    19&<    M   22:47    4:34
22  24    Jacob Brideau             North Tetagouche    NB    19&<    M   22:50    4:34
23  102   Leanne Mercier            Petit-Rocher-Nord   NB    19&<    F   22:54    4:35
24  103   Marcel Mercier            Petit-Rocher-Nord   NB    40-49   M   22:55    4:35
25  51    Julien Robichaud          Beresford           NB    40-49   M   22:57    4:36
26  119   Andre Pelletier           Petit-Rocher-Ouest  NB    50-59   M   23:12    4:39
27  131   Serge Paulin              Beresford           NB    40-49   M   23:16    4:40
28  80    Devon Gagnon              Bathurst            NB    30-39   M   23:26    4:42
29  156   Stephanie Guitard         Petit-Rocher-Ouest  NB    20-29   F   23:39    4:44
30  77    Charlotte Leblanc         North Tetagouche    NB    19&<    F   23:52    4:47
31  631   Stephane Losier           North Tetagouche    NB    40-49   M   23:54    4:47
32  197   Gaston Roy                Petit-Rocher        NB    40-49   M   23:58    4:48
33  256   Antony Boudreau           Dunlop              NB    19&<    M   24:06    4:50
34  72    William Hache             Ste-Rosette         NB    19&<    M   24:14    4:51
35  222   Endreos Cabrera           Bathurst            NB    19&<    M   24:20    4:52
36  242   Jacob Hache               Sormany             NB    19&<    M   24:29    4:54
37  216   Alex Losier               North Tetagouche    NB    19&<    M   24:34    4:55
38  84    Richard Theriault         Paquetville         NB    50-59   M   24:38    4:56
39  35    Brian Doucette            Miramichi           NB    50-59   M   24:39    4:56
40  62    Alexie Hache              Petit-Rocher        NB    19&<    F   24:59    5:00
41  123   Alan White                Dunlop              NB    50-59   M   25:03    5:01
42  61    Sylvain Hache             Petit-Rocher        NB    40-49   M   25:06    5:02
43  187   Kelly Killoran            Dalhousie           NB    40-49   F   25:23    5:05
44  214   Annie Leblanc             Dieppe              NB    50-59   F   25:46    5:10
45  264   Danika Robichaud          Allardville         NB    20-29   F   26:06    5:14
46  152   Joanne Couturier-Caron    Dunlop              NB    40-49   F   26:07    5:14
47  113   Felix Bryar               Robertville         NB    19&<    M   26:10    5:14
48  234   Julie Kelly               Bathurst            NB    20-29   F   26:12    5:15
49  104   Raymond Aube              South Tetagouche    NB    50-59   M   26:18    5:16
50  59    Stephane Godin            Bathurst            NB    30-39   M   26:22    5:17
51  112   Josee Bryar               Robertville         NB    30-39   F   26:23    5:17
52  164   Alex Daigle               North Tetagouche    NB    20-29   M   26:30    5:18
53  245   Julie Losier              St-Isidore          NB    19&<    F   26:31    5:19
54  244   Suzanne Hache             Robertville         NB    50-59   F   26:31    5:19
55  221   Neloe Cabrera             Bathurst            NB    19&<    F   26:35    5:19
56  219   Audrey Thibodeau          Pointe-Verte        NB    19&<    F   26:39    5:20
57  25    Tanya Kenny               North Tetagouche    NB    40-49   F   26:46    5:22
58  97    Olivio Hache              St-Laurent          NB    50-59   M   26:51    5:23
59  125   Lexi Good                 Beresford           NB    19&<    F   27:05    5:25
60  124   Mario Pelletier           Beresford           NB    60-69   M   27:06    5:26
61  199   Jacob Dumont              Petit-Rocher        NB    19&<    M   27:06    5:26
62  143   Yanik Savoie              Robertville         NB    19&<    M   27:06    5:26
63  86    Manon Banville            South Tetagouche    NB    50-59   F   27:09    5:26
64  55    Maika Boudreau            Dunlop              NB    19&<    F   27:11    5:27
65  17    Nicolas Boudreau          Robertville         NB    19&<    M   27:15    5:27
66  154   Mathias Boudreau          Caraquet            NB    19&<    M   27:16    5:28
67  161   Izack Comeau-Roy          Dunlop              NB    19&<    M   27:21    5:29
68  220   Remi Doucet               Robertville         NB    20-29   M   27:26    5:30
69  18    Raphael Boudreau          Ste-Rosette         NB    19&<    M   27:31    5:30
70  202   Nancy Hodnett             New Bandon          NB    40-49   F   27:31    5:31
71  255   Gabrielle Boudreau        Tremblay            NB    19&<    F   27:45    5:33
72  57    Paul Vienneau             Beresford           NB    50-59   M   27:47    5:34
73  30    Camille Doucet            St-Laurent          NB    19&<    F   27:49    5:34
74  257   Simon St-Pierre           Beresford           NB    19&<    M   27:51    5:35
75  258   Andre St-Pierre           Beresford           NB    40-49   M   27:51    5:35
76  9     Myra Leger                Petit-Rocher-Ouest  NB    19&<    F   27:53    5:35
77  613   Marcel Arsenault          Bathurst            NB    50-59   M   27:54    5:35
78  180   Jolaine Duguay            Laplante            NB    19&<    F   27:55    5:35
79  239   Anthony Hache             Maisonnette         NB    19&<    M   27:55    5:35
80  75    Rosalie Leblanc           Tetagouche Nord     NB    19&<    F   27:57    5:36
81  181   Alexandre Roy             Beresford           NB    19&<    M   27:57    5:36
82  176   Lorie Comeau              Nigadoo             NB    19&<    F   28:01    5:37
83  171   Jeanne Pitre              Robertville         NB    60-69   F   28:06    5:38
84  194   Pierre Benoit             Tracadie            NB    40-49   M   28:10    5:38
85  158   Louise Whalen             Bathurst            NB    50-59   F   28:13    5:39
86  27    Justin Losier             North Tetagouche    NB    19&<    M   28:19    5:40
87  741   Emma Sophie Fournier      Petit-Rocher        NB    19&<    F   28:24    5:41
88  151   Amy Poirier               Bathurst            NB    19&<    F   28:26    5:42
89  139   Ariane Allain             Beresford           NB    19&<    F   28:29    5:42
90  192   Monique Luce              Bathurst            NB    50-59   F   28:31    5:43
91  604   Laliberte Jolene          Bathurst            NB    30-39   F   28:35    5:43
92  233   Paul Arseneau             Belledune           NB    50-59   M   28:35    5:43
93  237   Dominic Brideau           Tracadie            NB    20-29   M   28:36    5:44
94  210   Nadine Desjardins         Bathurst            NB    40-49   F   28:44    5:45
95  653   Gino Robichaud            Bathurst            NB    40-49   M   28:44    5:45
96  76    Melodie Leblanc           Tetagouche Nord     NB    19&<    F   28:46    5:46
97  262   Patricia Lebreton         Paquetville         NB    40-49   F   28:57    5:48
98  253   Korine Cormier            Beresford           NB    30-39   F   29:00    5:48
99  225   Marc-Andre Guignard       Dieppe              NB    30-39   M   29:09    5:50
100 93    Martine Losier            Petit-Tracadie      NB    30-39   F   29:10    5:50
101 165   Chloe Poirier             Beresford           NB    20-29   F   29:12    5:51
102 655   Billie-Jo Beaton          Bathurst            NB    50-59   F   29:18    5:52
103 263   Noah Godin                Beresford           NB    19&<    M   29:21    5:52
104 83    Nicole McGraw             Paquetville         NB    50-59   F   29:22    5:53
105 182   Emma Robichaud            Ste-Louise          NB    19&<    F   29:23    5:53
106 260   Melodie Roy               Alcida              NB    20-29   F   29:30    5:54
107 81    Remi Brideau              Pointe Verte        NB    19&<    M   29:40    5:56
108 261   Julie Hachey              Beresford           NB    19&<    F   29:45    5:57
109 48    Audrey Guitard            Beresford           NB    19&<    F   29:50    5:58
110 46    Marc Lagace               Pointe-Verte        NB    60-69   M   29:52    5:59
111 174   Monica Godin              St-Leolin           NB    30-39   F   29:52    5:59
112 198   Mandy Smearer             Black Point         NB    30-39   F   29:58    6:00
113 50    Karine Pitre              Beresford           NB    19&<    F   29:59    6:00
114 31    Nicole Gionet             St-Laurent          NB    40-49   F   30:02    6:01
115 224   Joanne Guignard           Bathurst            NB    60-69   F   30:05    6:01
116 259   Annick Savoie             St-Therese-Sud      NB    20-29   F   30:07    6:02
117 88    Anthony Arseneau          Beresford           NB    19&<    M   30:10    6:02
118 8     Michel Robichaud          Bathurst            NB    40-49   M   30:12    6:03
119 147   Paulin Joe                Bathurst            NB    70-79   M   30:17    6:04
120 120   Brittany Bryar            Petit-Rocher        NB    20-29   F   30:23    6:05
121 28    Maxim Comeau              Robertville         NB    19&<    M   30:26    6:06
122 608   Pascale Sonier            Saumarez            NB    40-49   F   30:37    6:08
123 173   France Doucet             Nigadoo             NB    30-39   F   30:38    6:08
124 240   Monika Mallais            Maisonnette         NB    30-39   F   30:52    6:11
125 21    Julie Bedard              Ste-Louise          NB    40-49   F   31:01    6:13
126 235   Maryse Langteigne         Hanwell             NB    40-49   F   31:05    6:13
127 252   Melanie Hachey            Bathurst            NB    40-49   F   31:07    6:14
128 90    Monique Godin Lanteigne   Caraquet            NB    30-39   F   31:10    6:14
129 251   Melissa Lanteigne         Caraquet            NB    20-29   F   31:10    6:14
130 195   Kim Breau                 Pointe Des RobichaudNB    30-39   F   31:13    6:15
131 109   Audrey-Lynn Savoie        Robertville         NB    19&<    F   31:13    6:15
132 178   Daisy Gosselin            Tracadie            NB    30-39   F   31:13    6:15
133 183   Marie-Josee Cormier       Bathurst            NB    40-49   F   31:14    6:15
134 204   Jacob Leger               Germany             NB    19&<    M   31:32    6:19
135 68    Marie Ange Arseneau       Petit-Rocher        NB    50-59   F   31:33    6:19
136 190   Adele Leblanc             Ste-Anne-De-Kent    NB    60-69   F   32:09    6:26
137 177   Malik Comeau              Nigadoo             NB    19&<    M   32:10    6:26
138 191   Stephanie Roy             Middle River        NB    30-39   F   32:14    6:27
139 228   Ken Blanchard             Bathurst            NB    40-49   M   32:19    6:28
140 63    Leclair Ginette           Petit-Rocher        NB    50-59   F   32:21    6:29
141 36    Denise Boudreau           Petit-Rocher        NB    50-59   F   32:21    6:29
142 254   Jessica Whelton           Grande-Anse         NB    20-29   F   32:30    6:30
143 89    Josiane Arseneau          Beresford           NB    20-29   F   32:32    6:31
144 73    Kiana Degrace             Sormany             NB    19&<    F   32:36    6:32
145 10    Sally Rivers              Village-Des-PoiriersNB    20-29   F   32:45    6:33
146 166   Huguette Arseneau         Beresford           NB    60-69   F   32:48    6:34
147 238   Rachel Dargavel           Tremblay            NB    50-59   F   33:03    6:37
148 92    Sylvie Hache              Bathurst            NB    60-69   F   33:10    6:38
149 5     Jasmine Bellemare         Dunlop              NB    19&<    F   33:18    6:40
150 117   Milene Lavoie             Dunlop              NB    19&<    F   33:20    6:40
151 23    Arianne Comeau            Ste-Louise          NB    19&<    F   33:21    6:41
152 201   Venessa Boudreau          Bertrand            NB    20-29   F   33:42    6:45
153 229   James Kearney             St-Laurent          NB    30-39   M   33:52    6:47
154 230   Carole Kearney            Nicholas Denys      NB    50-59   F   33:52    6:47
155 141   Lyse Godin-Hachey         Haute-Aboujagane    NB    20-29   F   33:53    6:47
156 1     Miguel Comeau             Robertville         NB    19&<    M   33:55    6:47
157 13    Myriam Mei Yu Hache       Bathurst            NB    19&<    F   33:59    6:48
158 217   Louis Elliott             Bathurst            NB    50-59   M   34:06    6:50
159 69    Mylene Losier             Alderwood           NB    30-39   F   34:07    6:50
160 66    Jessica Doucet            Robertville         NB    20-29   F   34:09    6:50
161 169   Benoit Blanchard          Beresford           NB    19&<    M   34:16    6:52
162 149   Nivosoa Ravolomboahangy   Bathurst            NB    40-49   F   34:20    6:52
163 20    Emily Bedard              Ste-Louise          NB    19&<    F   34:23    6:53
164 209   Anita Mallet-Cormier      Petit-Rocher        NB    50-59   F   34:26    6:54
165 78    Anthony Gagnon            Bathurst            NB    19&<    M   34:27    6:54
166 134   Tina Doucet               St-Laurent          NB    40-49   F   34:50    6:58
167 70    Julie Ouellette           Bathurst            NB    50-59   F   34:50    6:58
168 137   Annie Doiron              Beresford           NB    50-59   F   34:54    6:59
169 179   Stephanie Mallais         Petit-Rocher-Nord   NB    40-49   F   35:00    7:00
170 172   Chantal Lagace            Nigadoo             NB    30-39   F   35:02    7:01
171 108   Solange Theriault         Chamberlain SettlemeNB    50-59   F   35:05    7:01
172 205   Joyane Aube               North Tetagouche    NB    30-39   F   35:14    7:03
173 206   Lucie Aube                Beresford           NB    30-39   F   35:14    7:03
174 207   Laurie Aube               Beresford           NB    19&<    F   35:14    7:03
175 223   Kaem Cabrera              Bathurst            NB    19&<    M   35:20    7:04
176 153   Lili-Pier Boudreau        Caraquet            NB    19&<    F   35:23    7:05
177 203   Sonia Robichaud           Beresford           NB    40-49   F   35:25    7:05
178 236   Brenda Brideau            Tracadie            NB    50-59   F   35:28    7:06
179 16    Maude Paulin              Beresford           NB    19&<    F   35:46    7:10
180 15    Manon Belanger            Beresford           NB    30-39   F   35:47    7:10
181 160   Jessica Poirier           St-Laurent-Nord     NB    30-39   F   36:04    7:13
182 44    Sophie Hebert             Dunlop              NB    30-39   F   36:05    7:13
183 150   Jesse Ferguson            Dunlop              NB    30-39   M   36:05    7:13
184 200   Talbot Holly              Belledune           NB    30-39   F   36:05    7:13
185 144   Isabelle Hebert           Robertville         NB    30-39   F   36:08    7:14
186 94    Oceane Arseneau           Beresford           NB    19&<    F   36:12    7:15
187 95    Christian Arseneau        Beresford           NB    30-39   M   36:13    7:15
188 43    Cinthia-Line Boudreau     Dunlop              NB    20-29   F   36:24    7:17
189 101   Benoit Rioux              Pointe-Verte        NB    50-59   M   36:26    7:18
190 100   Carole Parent             Pointe-Verte        NB    40-49   F   36:26    7:18
191 213   Lisa Gagnon               Petit-Rocher        NB    50-59   F   36:42    7:21
192 12    Pierrette Landry-Hache    Bathurst            NB    50-59   F   36:49    7:22
193 32    Julie Lanteigne           Ste-Rosette         NB    19&<    F   36:53    7:23
194 42    Celine Arseneau           Petit-Rocher-Nord   NB    30-39   F   36:54    7:23
195 135   Carole Doucet             St-Laurent          NB    50-59   F   36:55    7:23
196 37    Remi Rouselle             Neguac              NB    30-39   M   37:06    7:26
197 186   Melanie Savoie            Dieppe              NB    20-29   F   37:08    7:26
198 7     Nancy Robichaud           Bathurst            NB    40-49   F   37:29    7:30
199 29    Karine Comeau             Robertville         NB    30-39   F   37:38    7:32
200 231   Shanelle Comeau           Dunlop              NB    19&<    F   37:39    7:32
201 211   Alexia Bourque-Carson     Bathurst            NB    19&<    F   38:19    7:40
202 212   Veronique Bourque         Bathurst            NB    30-39   F   38:19    7:40
203 99    Mario Godin               Petit-Rocher-Ouest  NB    50-59   M   38:21    7:41
204 129   Rachel Roy                Nigadoo             NB    50-59   F   38:25    7:41
205 184   Danie Hache Leblanc       Laplante            NB    50-59   F   38:26    7:42
206 133   Stephanie Bryar           Robertville         NB    20-29   F   38:48    7:46
207 208   Jayden Devereau           Petit-Rocher        NB    19&<    F   38:50    7:46
208 138   Rachel Doiron             Beresford           NB    50-59   F   38:51    7:47
209 79    Gisele Gagnon             Bathurst            NB    30-39   F   38:53    7:47
210 96    Julie-Anne Blanchard      Bathurst            NB    30-39   F   38:59    7:48
211 128   Karine Roy                Nigadoo             NB    20-29   F   39:00    7:48
212 130   Monica Roy                Nigadoo             NB    30-39   F   39:00    7:48
213 58    Chantal Sonier            St-Laurent          NB    40-49   F   39:03    7:49
214 145   Johanne Arseneau          St-Laurent          NB    50-59   F   39:03    7:49
215 136   Liette Hebert             Allardville         NB    40-49   F   39:07    7:50
216 265   Normand Brideau           Bathurst            NB    50-59   M   39:12    7:51
217 266   Vanessa Brideau           Beresford           NB    30-39   F   39:12    7:51
218 671   Cassandra Pitre           Bathurst            NB    19&<    F   39:22    7:53
219 232   Mireille Comeau           Dunlop              NB    60-69   F   39:39    7:56
220 250   Christine Bernard         St-Arthur           NB    30-39   F   39:50    7:58
221 249   Oceane Bouchard           St-Arthur           NB    19&<    F   39:50    7:58
222 247   Monica Lanteigne          Bertrand            NB    30-39   F   39:53    7:59
223 47    Joanie Chalifour          Bathurst            NB    30-39   F   40:11    8:03
224 71    Josee-Anne Doucet         Bathurst            NB    30-39   F   40:24    8:05
225 248   Genevieve Godin           Grande-Anse         NB    30-39   F   40:26    8:06
226 110   Claudine Savoie           Robertville         NB    30-39   F   40:29    8:06
227 132   Melanie Doiron            Allardville         NB    40-49   F   40:30    8:06
228 98    Martine Morais Godin      Petit-Rocher-Ouest  NB    50-59   F   41:07    8:14
229 127   Danielle Aube             Petit-Rocher-Nord   NB    40-49   F   41:53    8:23
230 126   Dea Friolet               Petit-Rocher-Nord   NB    40-49   F   41:54    8:23
231 162   Rachel Robichaud          Tracadie            NB    40-49   F   42:06    8:26
232 227   Haley Doucet              Nigadoo             NB    30-39   F   42:22    8:29
233 226   Emily Lagace              Jacquet River       NB    40-49   F   42:23    8:29
234 67    Emilie Hache              Ste-Therese-Sud     NB    20-29   F   42:46    8:33
235 170   Rachelle Blanchard        Beresford           NB    40-49   F   42:52    8:35
236 168   Zachary Roy               Nigadoo             NB    19&<    M   43:59    8:48
237 107   Ken Brown                 Beresford           NB    60-69   M   44:00    8:48
238 52    Rita Godin                Bathurst            NB    60-69   F   44:32    8:55
239 122   Guylaine Morrison         Dunlop              NB    40-49   F   44:36    8:56
240 121   Maelie Zoe Morrison       Dunlop              NB    19&<    F   44:36    8:56
241 45    Sonia Lagace              Dieppe              NB    40-49   F   45:26    9:06
242 157   Linda Arseneau            Beresford           NB    50-59   F   45:37    9:08
243 19    Sonia Roy                 Bathurst            NB    20-29   F   46:27    9:18
244 53    Denise Godin              Fair-Isle           NB    70-79   F   49:19    9:52
 245 159   Lucille Milton            Bathurst            NB    60-69   F   52:41    10:33
 246 163   Sharon Dimitroff          Beresford           NB    60-69   F   52:41    10:33
 247 246   Audree Duguay             Petit-Rocher-Sud    NB    19&<    F   53:02    10:37
 248 87    Donia Guitard             Petit-Rocher-Nord   NB    50-59   F   53:27    10:42
 249 33    Nathalie Lanteigne        Ste-Rosette         NB    40-49   F   53:56    10:48
 250 34    Kevin Lanteigne           Ste-Rosette         NB    40-49   M   53:56    10:48
 251 82    Julie Lagace              Pointe Verte        NB    40-49   F   58:14    11:39
 252 105   Marie-Pier Aube           South Tetagouche    NB    19&<    F   59:23    11:53
 253 106   Sonia Aube                South Tetagouche    NB    40-49   F   59:23    11:53