10 Km Chaleur Banque Nationale CKLE

Beresford, NB - June 9th, 2018

Results originally posted at: http://results.raceroster.com/results/qtbybp2n4mes24xn?sub_event=13154

 

Pos  Bib   Athlete                    Residence            Prov  Cat     M/F Chrono   Pace
1    504   Bryan Thomas               North Tetagouche     NB    20-29   M   33:52    3:24
2    600   Mathieu Morrison           Bathurst             NB    30-39   M   34:00    3:24
3    649   Greg Sawyer                Edmundston           NB    30-39   M   34:46    3:29
4    521   Pier-Luc Roy               Dieppe               NB    20-29   M   34:53    3:30
5    705   Vincent Merriam            Stratford            PE    30-39   M   35:33    3:34
6    650   Lee Roy                    Bathurst             NB    30-39   M   35:56    3:36
7    615   Chuck Dixon                Sackville            NB    40-49   M   37:07    3:43
8    715   Colin McQuade              Riverview            NB    40-49   M   37:16    3:44
9    580   Stephane Boudreau          Caraquet             NB    40-49   M   37:21    3:45
10   516   Roch Marc Lizotte          Bathurst             NB    30-39   M   37:40    3:46
11   629   Brad McLellan              Bathurst             NB    40-49   M   38:32    3:52
12   716   Paul Gallant               Dieppe               NB    30-39   M   38:33    3:52
13   568   Emily Hamilton             Halifax              NS    30-39   F   38:51    3:54
14   523   Julien Thibodeau           Bathurst             NB    19&<    M   38:56    3:54
15   634   Mathieu Fortin             Caraquet             NB    30-39   M   39:45    3:59
16   553   Jonathan Roy               Beresford            NB    19&<    M   39:46    3:59
17   565   Paul Thibodeau             Moncton              NB    50-59   M   40:02    4:01
18   569   Christian Hache            Beresford            NB    19&<    M   40:17    4:02
19   684   Yanick Tremblay            South Esk            NB    50-59   M   40:18    4:02
20   638   Jean-Francois Godin        Moncton              NB    20-29   M   40:49    4:05
21   632   Mary-Beth Jaillet          Moncton              NB    40-49   F   40:51    4:06
22   616   Roy Clavette               Oromocto             NB    30-39   M   40:58    4:06
23   694   Marcel Comeau              Moncton              NB    40-49   M   41:00    4:06
24   572   Anouk Doiron               Moncton              NB    20-29   F   41:05    4:07
25   627   Roxane Pelletier           Petit-Rocher-Ouest   NB    20-29   F   41:08    4:07
26   652   Aaron Sellers              Moncton              NB    30-39   M   41:14    4:08
27   653   Lindsay Laltoo             Moncton              NB    30-39   F   41:14    4:08
28   548   Ronald Couture             Beresford            NB    40-49   M   41:33    4:10
29   674   Drew McNeill               Bathurst             NB    30-39   M   41:44    4:11
30   710   Mathieu Lavoie             Tremblay             NB    30-39   M   41:55    4:12
31   549   Remi Frenette              Beresford            NB    30-39   M   42:01    4:13
32   623   Paskal Jean                North Tetagouche     NB    30-39   M   42:19    4:14
33   591   Cathy Comeau               Moncton              NB    20-29   F   42:38    4:16
34   590   Gaetan Hache               South Tetagouche     NB    50-59   M   42:40    4:16
35   544   Robyn McLean               Bathurst             NB    19&<    F   42:55    4:18
36   647   Ivy Austin                 Moncton              NB    30-39   M   43:25    4:21
37   707   Marc Aucoin                Bathurst             NB    30-39   M   43:27    4:21
38   699   Pascal Langlois            Port Daniel          NB    40-49   M   43:29    4:21
39   631   Livain Michaud             Gatineau             QC    60-69   M   43:29    4:21
40   601   Charles Gervais            Dieppe               NB    50-59   M   43:29    4:21
41   714   Gaetan Chiasson            Caraquet             NB    50-59   M   43:44    4:23
42   677   Jean-Luc Bryar             Robertville          NB    30-39   M   43:56    4:24
43   682   Pierre Laforest            Dieppe               NB    50-59   M   44:07    4:25
44   619   Nathalie Theriault         Beresford            NB    40-49   F   44:16    4:26
45   560   Maurice Vienneau           Halifax              NS    60-69   M   44:25    4:27
46   579   Mario Pelletier            Beresford            NB    60-69   M   44:43    4:29
47   545   Daniel Landry              Petit-Rocher-Sud     NB    30-39   M   44:48    4:29
48   630   Robert Roy-Boudreau        Caraquet             NB    40-49   M   45:08    4:31
49   635   Steve Cote                 Beresford            NB    30-39   M   45:18    4:32
50   676   Donald McLaughlin          Bathurst             NB    50-59   M   45:33    4:34
51   680   Johnny Grant               Dieppe               NB    50-59   M   45:46    4:35
52   687   Eric Arseneau              Bathurst             NB    20-29   M   45:51    4:36
53   613   Laurent Godin              Black Rock           NB    60-69   M   45:54    4:36
54   536   Lee McIntyre               Petit-Rocher         NB    40-49   M   45:56    4:36
55   719   Xavier Violette            North Tetagouche     NB    19&<    M   45:59    4:36
56   510   Jacques Guerette           Bathurst             NB    40-49   M   46:10    4:37
57   644   Dennis Hoar                Riverview            NB    30-39   M   46:21    4:39
58   692   Alex Thibodeau             Baie-St-Anne         NB    20-29   M   46:22    4:39
59   678   Luc Thibodeau              Pointe-Verte         NB    30-39   M   46:37    4:40
60   637   Adam Morneau               Beresford            NB    30-39   M   46:45    4:41
61   646   Martin Girouard            Tracadie             NB    19&<    M   46:48    4:41
62   551   Joey Chiasson              Edmundston           NB    20-29   M   47:22    4:45
63   525   Marius Chiasson            Tetagouche Sud       NB    50-59   M   47:27    4:45
64   576   Gervais Roy                Dunlop               NB    60-69   M   47:41    4:47
65   520   Marcel Mercier             Petit Rocher-Nord    NB    40-49   M   47:53    4:48
66   620   Jean Corbin                Charlo               NB    60-69   M   47:56    4:48
67   567   Ghislain Comeau            Beresford            NB    30-39   M   48:05    4:49
68   562   Nathalie Guerette PelletierPetit-Rocher-Ouest   NB    50-59   F   48:21    4:51
69   701   Danick Saulnier            Tracadie             NB    19&<    M   48:24    4:51
70   624   Renee Blanchard            Bathurst             NB    50-59   F   48:29    4:51
71   648   Raymond Gallant            Neguac               NB    60-69   M   48:54    4:54
72   512   Christine Brideau          Allardville          NB    20-29   F   49:23    4:57
73   618   Jesse Fisher               Bathurst             NB    20-29   M   49:31    4:58
74   645   Emilie Guthrie             Moncton              NB    19&<    F   49:37    4:58
75   688   Mark Brown                 Robertville          NB    30-39   M   49:57    5:00
76   578   Janie Boudreau             St-Laurent           NB    20-29   F   49:58    5:00
77   577   Serge Vienneau             St-Laurent           NB    50-59   M   49:58    5:00
78   598   Bertin Theriault           Shippagan            NB    50-59   M   50:05    5:01
79   581   Sylvio Bourque             Beresford            NB    50-59   M   50:29    5:03
80   574   Jean-Marie Breau           Tracadie             NB    60-69   M   50:38    5:04
81   533   Daniel Roy                 Beresford            NB    40-49   M   50:41    5:05
82   539   Rachel Savoie              Nouvelle             QC    20-29   F   50:43    5:05
83   617   Daniel Roy                 Petit-Rocher         NB    50-59   M   50:45    5:05
84   506   Philippe Cormier           Nigadoo              NB    60-69   M   50:58    5:06
85   540   Roberto Scichilone         Petit-Rocher         NB    40-49   M   51:00    5:06
86   675   Dianne Pennell             Bathurst             NB    60-69   F   51:08    5:07
87   713   Todd Power                 Salisbury West       NB    50-59   M   51:22    5:09
88   610   Carol Lynn Landry          Grand Bay-Westfield  NB    40-49   F   51:24    5:09
89   535   Gaston Godin               Dunlop               NB    40-49   M   51:27    5:09
90   588   Silvia Antuna              Tracadie             NB    40-49   F   51:48    5:11
91   703   Michel Blanchard           Bathurst             NB    50-59   M   52:09    5:13
92   690   Mathieu Felix Arseneau     Beresford            NB    20-29   M   52:14    5:14
93   517   Bruno Savoie               Beresford            NB    40-49   M   52:27    5:15
94   681   Francois Leblanc           Moncton              NB    50-59   M   52:30    5:15
95   709   Julie Daigle               Bathurst             NB    40-49   F   52:34    5:16
96   685   Mayumi Takatsuka           Pokemouche           NB    30-39   F   52:36    5:16
97   593   Ken Bouchard               Val-D'amour          NB    30-39   M   52:47    5:17
98   573   Marcelle Breau             Tracadie             NB    60-69   F   53:18    5:20
99   640   Marc McGraw                Petit-Rocher         NB    50-59   M   53:35    5:22
100  673   Haley Doucet               Nigadoo              NB    30-39   F   53:42    5:23
101  686   Patrick Arseneau           Pokemouche           NB    20-29   M   53:43    5:23
102  626   Johanne Theriault          Nigadoo              NB    30-39   F   53:52    5:24
103  537   Marco Chiasson             Bathurst             NB    40-49   M   53:53    5:24
104  595   Gaetan Arseneau            Beresford            NB    50-59   M   54:11    5:26
105  622   Nancy Duguay               Bathurst             NB    40-49   F   54:13    5:26
106  672   Alex Collin                Bathurst             NB    60-69   M   54:16    5:26
107  596   Paulette Roy               Beresford            NB    60-69   F   54:34    5:28
108  519   Mario Roy                  Beresford            NB    30-39   M   54:36    5:28
109  633   Dominic Aube               North Tetagouche     NB    30-39   M   54:38    5:28
110  585   Nicolas Doucet             Dunlop               NB    19&<    M   55:00    5:30
111  566   Therese Brown              Beresford            NB    60-69   F   55:12    5:32
112  698   Serge Arseneau             Caraquet             NB    40-49   M   55:18    5:32
113  518   Chantal Roy                Alcida               NB    20-29   F   55:22    5:33
114  712   Phil Booker                Fredericton          NB    70+     M   55:29    5:33
115  505   Ralph Doucet               South Tetagouche     NB    60-69   M   55:33    5:34
116  513   Joelle Tremblay            Sherbrooke           QC    30-39   F   55:34    5:34
117  602   Jean-Yves Chouinard        Benoit               NB    50-59   M   55:54    5:36
118  550   Maurice Chiasson           Edmundston           NB    50-59   M   56:02    5:37
119  612   Guillaume St-Coeur         Lagaceville          NB    30-39   M   56:34    5:40
120  526   Noemie Chiasson            Tetagouche Sud       NB    20-29   F   56:37    5:40
121  527   Colette Leblanc            Dunlop               NB    50-59   F   56:46    5:41
122  607   Rene Ouellette             Bathurst             NB    40-49   M   56:51    5:42
123  541   Annick Roy                 Nigadoo              NB    40-49   F   56:58    5:42
124  604   Christien Bourgeois        Memramcook           NB    20-29   M   57:12    5:44
125  679   Claude Simard              Beresford            NB    50-59   M   57:14    5:44
126  502   Allan Lagace               Pointe-Verte         NB    40-49   M   57:20    5:44
127  697   Amanda Jean                Bathurst             NB    30-39   F   57:28    5:45
128  508   Laura Doucet               Glen Levit           NB    40-49   F   57:49    5:47
129  654   Jamie Daye                 Campbellton          NB    60-69   M   58:15    5:50
130  503   Stephane Frenette          North Tetagouche     NB    40-49   M   58:24    5:51
131  583   Steve Richardson           Pont-Landry          NB    40-49   M   58:32    5:52
132  711   Chole Duchesne             Bathurst             NB    19&<    F   58:51    5:53
133  628   Guillaume Landry           Village Blanchard    NB    20-29   M   59:04    5:55
134  621   Claudette Maltais          Charlo               NB    60-69   F   59:07    5:55
135  609   Mark Clinton               Grand Bay-Westfield  NB    40-49   M   59:13    5:56
136  542   Philippe Le Breton         Beresford            NB    40-49   M   59:16    5:56
137  547   Anick Pelletier            Caraquet             NB    30-39   F   59:41    5:59
138  532   Pascale Sonier             Saumarez             NB    40-49   F   1:00:04  6:01
139  528   Manon Banville             Tetagouche Sud       NB    50-59   F   1:00:08  6:01
140  636   Mireille Collins           North Tetagouche     NB    50-59   F   1:00:25  6:03
141  538   Monique Chiasson           Bathurst             NB    40-49   F   1:00:34  6:04
142  589   Ian Doiron                 Allardville          NB    40-49   M   1:00:40  6:04
143  642   Raphael Cyr                North Tetagouche     NB    30-39   M   1:00:44  6:05
144  700   Sonia Leblanc              Caraquet             NB    40-49   F   1:00:55  6:06
145  651   Lisa Robichaud             Beresford            NB    40-49   F   1:01:21  6:09
146  625   Sara Boudreau              Bathurst             NB    19&<    F   1:01:23  6:09
147  671   Stephane Roy               St-Laurent-Nord      NB    40-49   M   1:01:45  6:11
148  643   Judith Landry              Caraquet             NB    50-59   F   1:01:47  6:11
149  522   Jennifer Hadley            Dunlop               NB    30-39   F   1:01:49  6:11
150  586   Laura Galic                Dartmouth            NS    30-39   F   1:01:54  6:12
151  696   Gerald King                Moncton              NB    40-49   M   1:02:15  6:14
152  718   Katia Lanteigne            Caraquet             NB    40-49   F   1:02:21  6:15
153  558   Johanne Hebert             Neguac               NB    50-59   F   1:02:36  6:16
154  606   Donald Wade                Tracadie             NB    70+     M   1:02:55  6:18
155  530   Lucienne Roy               Petit-Rocher-Ouest   NB    60-69   F   1:03:03  6:19
156  641   Tammy Christopher          Salem                NB    40-49   F   1:03:32  6:22
157  529   Lise Godin                 Beresford            NB    50-59   F   1:03:57  6:24
158  575   Jeannine Breton            Bathurst             NB    20-29   F   1:04:57  6:30
159  695   Louiselle King             Moncton              NB    40-49   F   1:05:14  6:32
160  605   Alexander Giroux           Moncton              NB    20-29   M   1:05:26  6:33
161  582   Bonnie Winton              Fredericton          NB    30-39   F   1:05:32  6:34
162  706   Marc-Antoine McGraw        Tracadie             NB    19&<    M   1:05:35  6:34
163  704   Paul Smith                 Dieppe               NB    70+     M   1:05:44  6:35
164  597   Fern Matchett              South Nelson         NB    50-59   F   1:05:54  6:36
165  557   Luc Lagace                 Nigadoo              NB    20-29   M   1:05:59  6:36
166  564   Pierre Lagace              Petit-Rocher-Ouest   NB    60-69   M   1:06:00  6:36
167  608   Marcel Comeau              Beresford            NB    40-49   M   1:06:19  6:38
168  552   Joy Durdan                 Grand Bay-Westfield  NB    40-49   F   1:07:10  6:43
169  689   Verena Lanteigne           Bathurst             NB    40-49   F   1:07:27  6:45
170  570   Anne Dugas                 Bathurst             NB    30-39   F   1:07:37  6:46
171  571   Marie-Eve Guitard          Beresford            NB    20-29   F   1:07:44  6:47
172  702   Ann Tozer Johnston         Whitney              NB    50-59   F   1:07:51  6:48
173  116   Martine Brideau            Petit-Tracadie       NB    50-59   F   1:08:08  6:49
174  115   Sylvette Breau             Tracadie             NB    40-49   F   1:08:08  6:49
175  693   Jean-Claude Bertin         Beresford            NB    50-59   M   1:09:07  6:55
176  524   Euchariste Brideau         Saumarez             NB    70+     M   1:09:11  6:56
177  561   Julie Ouellette            Bathurst             NB    50-59   F   1:09:55  7:00
178  515   Michelle Robichaud         North Tetagouche     NB    20-29   F   1:12:24  7:15
179  708   Janet Hebert               Shediac              NB    50-59   F   1:12:43  7:17
180  555   Emilie Roy                 Nigadoo              NB    19&<    F   1:13:19  7:20
181  599   Therese Lenreton           Shippagan            NB    50-59   F   1:14:31  7:28
182  614   Murray Forgrave            Apohaqui             NB    70+     M   1:15:32  7:34
183  603   Marie-Eve Lejeune          Pointe-Verte         NB    20-29   F   1:16:53  7:42
184  509   Nadia Hache                Riviere-du-Portage   NB    40-49   F   1:17:14  7:44
185  514   Vanessa Robichaud          North Tetagouche     NB    20-29   F   1:17:49  7:47
186  611   Nadine Godin               Lagaceville          NB    30-39   F   1:18:32  7:52
187  587   Marie-Claire Duguay        Tracadie Sheila      NB    20-29   F   1:19:02  7:55