10 KM Chaleur Banque Nationale CKLE

Beresford, NB - 8 juin 2019

Results originally posted at: http://results.raceroster.com/results/e23hz2bm979dywdy?sub_event_option=structured_16047

 

Pos Bib   Athlete                   Residence           Prov  Cat     M/F Chrono   Pace
1   745   Jean-Marc Doiron          Moncton             NB    30-39   M   32:56    3:18
2   701   Pier-Luc Roy              Dieppe              NB    20-29   M   33:00    3:18
3   719   Alex L'Heureux            Hanwell             NB    30-39   M   34:30    3:27
4   690   Paul Gallant              Dieppe              NB    30-39   M   35:30    3:33
5   640   Carol Lepage              Bathurst            NB    50-59   M   35:57    3:36
6   603   Roch Lizotte              Bathurst            NB    30-39   M   36:12    3:38
7   634   Sylvain Arseneau          Petit-Rocher        NB    50-59   M   36:17    3:38
8   774   Sacha Hourihan            Southfield          NB    30-39   F   36:40    3:40
9   696   Brad McLellan             Bathurst            NB    40-49   M   37:22    3:45
10  652   Julien Thibodeau          Bathurst            NB    19&<    M   38:05    3:49
11  657   Cedric Hache              Ste-Rosette         NB    19&<    M   39:26    3:57
12  677   Christian Hache           Beresford           NB    20-29   M   39:44    3:59
13  706   Serge Roy                 Moncton             NB    40-49   M   39:52    4:00
14  267   Junior Bourque            Bathurst            NB    70-79   M   40:28    4:03
15  728   Sylvie Leblanc            Bathurst            NB    30-39   F   40:46    4:05
16  729   Paskal Jean               Bathurst            NB    30-39   M   40:51    4:06
17  668   Shaun Girouard            Miramichi           NB    20-29   M   40:56    4:06
18  607   Ronald Couture            Beresford           NB    50-59   M   41:08    4:07
19  762   Kamylle Frenette          Dieppe              NB    20-29   F   41:11    4:08
20  669   Marc-Andre McGraw         Tracadie            NB    30-39   M   41:14    4:08
21  703   Marc Joncas               Robertville         NB    30-39   M   41:22    4:09
22  748   Drew McNeill              Bathurst            NB    30-39   M   41:43    4:11
23  699   Gaetan Hache              Tetagouche Sud      NB    50-59   M   41:53    4:12
24  778   Matthieu Lavoie           Tremblay            NB    30-39   M   41:55    4:12
25  639   Daniel Landry             Petit-Rocher-Sud    NB    30-39   M   41:56    4:12
26  651   Remi Frenette             Beresford           NB    30-39   M   41:58    4:12
27  684   Cathy Comeau              Dieppe              NB    20-29   F   42:00    4:12
28  784   Sebastien Godin           Moncton             NB    40-49   M   42:22    4:15
29  720   Charles Gervais           Dieppe              NB    50-59   M   42:27    4:15
30  760   Sebastien Lanteigne       Bathurst            NB    20-29   M   42:34    4:16
31  734   Mathieu Godin             Petit-Rocher        NB    40-49   M   42:48    4:17
32  672   Nathalie Boivin           Bathurst            NB    50-59   F   43:32    4:22
33  705   Roxane Pelletier          Petit-Rocher-Ouest  NB    20-29   F   43:35    4:22
34  661   Marc-Etienne Parent       Petit-Rocher-Sud    NB    30-39   M   44:02    4:25
35  694   Natalie Brown             Robertville         NB    40-49   F   44:16    4:26
36  674   Jean-Luc Bryar            Robertville         NB    30-39   M   44:38    4:28
37  746   Xavier Violette           North Tetagouche    NB    19&<    M   45:05    4:31
38  733   Alex Roy                  Dunlop              NB    19&<    M   45:11    4:32
39  732   Justin Lebouthillier      Bathurst            NB    19&<    M   45:11    4:32
40  663   Renee Blanchard           Bathurst            NB    50-59   F   45:20    4:32
41  660   Marius Chiasson           South Tetagouche    NB    50-59   M   45:34    4:34
42  781   Jonathan Morrison         Caraquet            NB    30-39   M   45:55    4:36
43  722   Sylvio Bourque            Beresford           NB    60-69   M   46:05    4:37
44  775   Romain Losier             St-Isadore          NB    40-49   M   46:21    4:39
45  718   Laurent Godin             Black Rock          NB    60-69   M   46:23    4:39
46  783   Jean Francois Robichaud   Dunlop              NB    20-29   M   46:52    4:42
47  689   Sylvie Cormier            Dieppe              NB    30-39   F   46:52    4:42
48  785   Amelie Cormier            Caraquet            NB    19&<    F   46:57    4:42
49  723   Elaine Landry             Ste-Louise          NB    40-49   F   46:59    4:42
50  757   Michel Caron              Dunlop              NB    40-49   M   47:10    4:43
51  721   Ricky Doucet              Petit-Rocher        NB    40-49   M   47:13    4:44
52  632   Gilles Nadeau             Dunlop              NB    60-69   M   47:17    4:44
53  731   Myriam Cormier            Caraquet            NB    20-29   F   47:22    4:45
54  736   Nathalie Theriault        Beresford           NB    40-49   F   47:23    4:45
55  695   Lee Branch                Bathurst            NB    50-59   M   47:29    4:45
56  726   Mathew Scott              Bathurst            NB    30-39   M   47:53    4:48
57  704   Jacob Chiasson            Bathurst            NB    19&<    M   48:01    4:49
58  627   Eric Pelletier            Nigadoo             NB    40-49   M   48:11    4:50
59  664   Daniel Roy                Beresford           NB    40-49   M   48:42    4:53
60  662   Herve Arseneau            Beresford           NB    40-49   M   48:53    4:54
61  763   Michel Gallant            Shediac             NB    40-49   M   49:09    4:55
62  786   Scott Cameron             Bathurst            NB    30-39   M   49:12    4:56
63  624   Louise Thibodeau          Beresford           NB    60-69   F   49:17    4:56
64  708   Serge Vienneau            St-Laurent          NB    50-59   M   49:18    4:56
65  643   Maurice Chiasson          Edmundston          NB    50-59   M   49:28    4:57
66  606   Rejean Roy                Petit-Rocher-Ouest  NB    40-49   M   49:34    4:58
67  782   Yves Breau                Dunlop              NB    30-39   M   49:57    5:00
68  658   Paul Emile Doucet         Bathurst            NB    60-69   M   50:06    5:01
69  622   Philippe Cormier          Nigadoo             NB    60-69   M   50:33    5:04
70  680   Mathieu Poirier           Nigadoo             NB    20-29   M   50:37    5:04
71  710   Pascal Chiasson           Saint-Sauveur       NB    40-49   M   50:39    5:04
72  756   Leon Leblanc              Moncton             NB    60-69   M   50:49    5:05
73  771   Marc Duchesne             Bathurst            NB    50-59   M   50:54    5:06
74  707   Donald Cormier            Tracadie            NB    50-59   M   50:54    5:06
75  688   Christien Bourgeois       Memramcook          NB    20-29   M   50:56    5:06
76  724   Cesar Vizcaino            Bathurst            NB    19&<    M   51:07    5:07
77  675   Vicky Frenette            Petit-Rocher-Nord   NB    40-49   F   51:09    5:07
78  685   Carole Roy                Bathurst            NB    40-49   F   51:10    5:07
79  744   Haley Green               Quispamsis          NB    40-49   F   51:11    5:08
80  709   Janie Boudreau            St-Laurent          NB    20-29   F   51:22    5:09
81  742   Gregory Profit            Fredericton         NB    30-39   M   51:22    5:09
82  646   Ralph Doucet              South Tetagouche    NB    60-69   M   51:47    5:11
83  686   Daniel Roy                Petit-Rocher        NB    50-59   M   51:51    5:12
84  770   Julie Daigle              Bathurst            NB    40-49   F   51:52    5:12
85  621   Silvia Antuna             Tracadie            NB    50-59   F   52:01    5:13
86  713   Stephane Legacy           Robertville         NB    50-59   M   52:05    5:13
87  727   Jean-Yves Chouinard       Benoit              NB    50-59   M   52:27    5:15
88  612   Ryan Vienneau             Dunlop              NB    19&<    M   52:32    5:16
89  679   Paulette Roy              Beresford           NB    60-69   F   52:42    5:17
90  633   Gaston Godin              Dunlop              NB    40-49   M   52:48    5:17
91  712   Amanda Haggarty           Bathurst            NB    40-49   F   52:54    5:18
92  730   John Luce                 Bathurst            NB    50-59   M   53:12    5:20
93  692   Luc Savoie                Robertville         NB    40-49   M   53:35    5:22
94  780   Jesse Fisher              Bathurst            NB    20-29   F   53:37    5:22
95  644   Louis-Olivier Bertin      Bathurst            NB    30-39   M   53:38    5:22
96  650   Joan Roy                  South Tetagouche    NB    60-69   F   53:48    5:23
97  715   Noemie Chiasson           South Tetagouche    NB    20-29   F   53:57    5:24
98  753   Marie Roy                 Beresford           NB    30-39   F   54:08    5:25
99  601   Kevin Ouellette           Bathurst            NB    30-39   M   54:32    5:28
100 749   Bill Boucher              Petit-Rocher        NB    70-79   M   54:41    5:29
101 656   Rene Ouellette            Bathurst            NB    40-49   M   54:54    5:30
102 609   Marie-Eve Arsenault       Montreal            QC    20-29   F   54:55    5:30
103 623   Nancy Duguay              Bathurst            NB    40-49   F   55:06    5:31
104 605   Allan Lagace              Pointe-Verte        NB    50-59   M   55:26    5:33
105 641   Therese Brown             Beresford           NB    60-69   F   55:26    5:33
106 743   Anger Dumont              Petit-Rocher        NB    40-49   M   55:41    5:35
107 691   Shawna Allaby             Belleisle Creek     NB    20-29   F   55:49    5:35
108 700   Julie Boudreau            Petit-Rocher-Sud    NB    19&<    F   55:50    5:35
109 60    Gilles Hache              Robertville         NB    60-69   M   56:08    5:37
110 773   Claude Simard             Beresford           NB    50-59   M   56:11    5:38
111 761   Steve Boudreau            Madran              NB    40-49   F   56:13    5:38
112 717   Laura Doucet              Campbellton         NB    40-49   F   56:15    5:38
113 693   Denis Doucet              Robertville         NB    50-59   M   56:16    5:38
114 698   Guillaume Landry          Tracadie            NB    20-29   M   56:20    5:38
115 740   Nicola Pett               Fredericton         NB    20-29   F   56:22    5:39
116 659   Gaetan Arseneau           Beresford           NB    50-59   M   56:23    5:39
117 697   Lise Boudreau             Beresford           NB    50-59   F   56:26    5:39
118 779   Chantal Roy               Alchida             NB    30-39   F   56:33    5:40
119 735   Pamela Armstrong          South Tetagouche    NB    40-49   F   56:44    5:41
120 637   Annick Roy                Nigadoo             NB    40-49   F   56:55    5:42
121 647   Lucienne Roy              Petit-Rocher-Ouest  NB    60-69   F   56:59    5:42
122 619   Colette Leblanc           Dunlop              NB    50-59   F   57:01    5:43
123 645   Claudette Arseneau        Beresford           NB    50-59   F   57:01    5:43
124 642   Luc Guitard               Bathurst            NB    30-39   M   57:13    5:44
125 739   Joey Chiasson             Fredericton         NB    20-29   M   57:28    5:45
126 673   Maurice Arseneau          Bathurst            NB    60-69   M   58:03    5:49
127 649   Jessica Bernard           Bathurst            NB    20-29   F   58:14    5:50
128 635   Carole Caron              Bathurst            NB    50-59   F   59:11    5:56
129 610   Chantal Smith             Allardville         NB    30-39   F   59:29    5:57
130 787   Phil Booker               Fredericton         CA    70-79   M   59:37    5:58
131 614   Stephanie Roy             Robertville         NB    30-39   F   59:40    5:58
132 747   Lina Cormier              Beresford           NB    60-69   F   1:00:29  6:03
133 667   Martine Brideau           Petit-Tracadie      NB    50-59   F   1:00:36  6:04
134 665   Nathalie Arseneau-Gionet  Beresford           NB    50-59   F   1:00:55  6:06
135 654   Dayna Carroll             Bathurst            NB    40-49   F   1:01:17  6:08
136 611   Brenda Vienneau           Dunlop              NB    40-49   F   1:01:18  6:08
137 602   Maryse St-Onge            Madran              NB    40-49   F   1:01:39  6:10
138 620   Donald Wade               Tracadie            NB    70-79   M   1:01:40  6:10
139 682   Johanne Hebert            Neguac              NB    60-69   F   1:01:48  6:11
140 702   Sylvette Lagace           Pointe-Verte        NB    50-59   F   1:02:17  6:14
141 626   Logan Schoolcraft         Nicholas Denys      NB    19&<    M   1:02:33  6:16
142 676   Lise Godin                Petit-Rocher        NB    50-59   F   1:02:40  6:16
143 666   Anne Dugas                Bathurst            NB    30-39   F   1:02:48  6:17
144 615   Rachelle Mitchell         Big River           NB    30-39   F   1:02:58  6:18
145 755   Frank Kelly               Saint John          NB    80+     M   1:03:47  6:23
146 754   Marta Kelly               Saint John          NB    50-59   F   1:03:47  6:23
147 759   Jenny Keenan              Halifax             NS    70-79   F   1:03:58  6:24
148 725   Murray Forgrave           Apohaqui            NB    70-79   M   1:04:17  6:26
149 648   Euchariste Brideau        Saumarez            NB    70-79   M   1:04:52  6:30
150 738   Lisa Robichaud            Beresford           NB    40-49   F   1:04:54  6:30
151 716   Lise Lanteigne            Dunlop              NB    60-69   F   1:04:54  6:30
152 711   Maryse Jacob              Shediac             NB    70-79   F   1:05:49  6:35
153 766   Joanie Bertin             Alcida              NB    20-29   F   1:07:27  6:45
154 625   Nadia Hache               Riviere-Du-Portage  NB    40-49   F   1:08:01  6:48
155 616   Emilie Roy                Nigadoo             NB    19&<    F   1:08:13  6:50
156 777   Lisa Hachey               Beresford           NB    40-49   F   1:09:04  6:55
157 776   Sylvain Hachey            Beresford           NB    40-49   M   1:09:04  6:55
158 737   Angie McGrath             Robertville         NB    30-39   F   1:10:13  7:02
159 751   Sara Doucet               Dunlop              NB    19&<    F   1:10:29  7:03
160 752   Lea Doucet                Dunlop              NB    20-29   F   1:10:29  7:03
161 750   Marie-Claude Comeau       Dunlop              NB    40-49   F   1:10:30  7:03
162 629   Vanessa Couture           Beresford           NB    20-29   F   1:11:22  7:09
163 628   Lynne Theriault           Bathurst            NB    40-49   F   1:11:27  7:09
164 767   Jean-Claude Bertin        Bathurst            NB    50-59   M   1:12:18  7:14
165 765   Nathalie Bertin           Bathurst            NB    50-59   F   1:12:18  7:14
166 687   Marie-Eve Lejeune         Pointe-Verte        NB    20-29   F   1:12:25  7:15
167 772   Michelle Robichaud        North Tetagouche    NB    20-29   F   1:14:21  7:26
168 764   Kloe Hachey               Beresford           NB    19&<    F   1:27:24  8:45
169 769   Mathis Hachey             Beresford           NB    19&<    M   1:27:24  8:45
170 768   Brielle Basque            Beresford           NB    19&<    F   1:28:25  8:51
 171 758   John Rideout              Halifax             NS    80+     M   2:09:13  12:56