10 K Chaleur Banque Nationale CKLE

Beresford, NB - June 10th, 2017

Results originally posted at: http://raceroster.com/results/m2qna94kkwsgrnzs

 





Pos  Bib    Name                       Residence            Prov  Cat     M/F  Chrono   Pace/Km
1    1525   Jean-Marc Doiron           Moncton              NB    20-29   M    33:48    3:23
2    1521   Greg Sawyer                Edmundston           NB    30-39   M    34:02    3:25
3    1414   Sylvain Arseneau           Petit-Rocher         NB    50-59   M    36:07    3:37
4    1411   Robert Jackson             Fredericton          NB    60-69   M    36:58    3:42
5    1485   Brad McLellan              Bathurst             NB    40-49   M    38:56    3:54
6    1541   Lee Roy                    Bathurst             NB    30-39   M    39:10    3:55
7    1522   Jean-Louis Leblanc         Bas Cap-Pele         NB    50-59   M    39:12    3:56
8    1496   Marc Aucoin                Bathurst             NB    30-39   M    39:29    3:57
9    1510   Patrick Hache              Tracadie             NB    30-39   M    39:47    3:59
10   1436   Raymond Caissie            Richibucto-V         NB    60-69   M    40:31    4:04
11   1494   Christian Hache            Beresford            NB    19&<    M    40:33    4:04
12   1477   Mukeya Arthson Kassind     Moncton              NB    20-29   M    40:48    4:05
13   1418   Anouk Pelletier            Moncton              NB    20-29   F    40:52    4:06
14   1540   Drew McNeill               Saint John           NB    30-39   M    40:58    4:06
15   1441   Remi Frenette              Beresford            NB    30-39   M    41:48    4:11
16   1482   Martin Girouard            Tracadie             NB    19&<    M    41:48    4:11
17   1403   Julien Thibodeau           Bathurst             NB    19&<    M    41:54    4:12
18   1473   Kamylle Frenette           Dieppe               NB    20-29   F    42:10    4:13
19   1474   Michel Frenette            Dieppe               NB    50-59   M    42:11    4:14
20   1424   Sylvie Leblanc             Bathurst             NB    20-29   F    42:11    4:14
21   1476   Gaetan Hache               South Tetagouche     NB    50-59   M    42:18    4:14
22   1569   Mathieu Lavoie             Tremblay             NB    30-39   M    42:22    4:15
23   1506   Marcel Comeau              Moncton              NB    40-49   M    42:32    4:16
24   1513   Daniel Saucier             Riverview            NB    20-29   M    42:32    4:16
25   1483   Cedric Hache               Ste-Rosette          NB    19&<    M    42:38    4:16
26   1426   John Kenneth Pitre         Bathurst             NB    40-49   M    43:01    4:19
27   1550   Natalie Brown              Robertville          NB    30-39   F    43:13    4:20
28   1509   Gary Kenny                 Tracadie             NB    40-49   M    43:16    4:20
29   1486   Johnny Grant               Dieppe               NB    50-59   M    43:23    4:21
30   1468   Lionel Lagace              Petit Rocher         NB    60-69   M    43:35    4:22
31   1556   Blair Garrett              Bathurst             NB    50-59   M    43:45    4:23
32   1430   Jean-Guy Godin             Robertville          NB    40-49   M    43:46    4:23
33   1568   Gaetan Chiasson            Caraquet             NB    50-59   M    43:47    4:23
34   1524   Denis Boudreau             North Tetagouche     NB    30-39   M    44:01    4:25
35   1481   Danick Saulnier            Tracadie             NB    19&<    M    44:03    4:25
36   1566   Ronald Couture             Beresford            NB    40-49   M    44:05    4:25
37   1459   Cathy Comeau               Dieppe               NB    20-29   F    44:07    4:25
38   1498   Nathalie Theriault         Beresford            NB    40-49   F    44:08    4:25
39   1448   Marius Chiasson            South Tetagouche     NB    50-59   M    44:17    4:26
40   1537   Alex Frenette              Bathurst             NB    19&<    M    44:37    4:28
41   1458   Mario Pelletier            Beresford            NB    50-59   M    44:38    4:28
42   1417   Daniel Landry              Petit-Rocher-Sud     NB    30-39   M    44:44    4:29
43   1500   Amelie Cormier             Caraquet             NB    19&<    F    44:48    4:29
44   1466   Robert Roy-Boudreau        Caraquet             NB    40-49   M    44:53    4:30
45   1415   Marc-Andre Bryar           Bathurst             NB    40-49   M    45:06    4:31
46   1454   Gino Robichaud             Bathurst             NB    40-49   M    45:44    4:35
47   1461   Paul Emile Doucet          Bathurst             NB    60-69   M    45:46    4:35
48   1520   Rejean Godin               Shediac              NB    50-59   M    46:01    4:37
49   1431   Nicholas Gionet            Bathurst             NB    20-29   M    46:18    4:38
50   1432   Samuel Chiasson            Nigadoo              NB    19&<    M    46:19    4:38
51   1539   Luc Thibodeau              Pointe-Verte         NB    30-39   M    46:24    4:39
52   1490   Donald McLaughlin          Bathurst             NB    50-59   M    46:32    4:40
53   1531   Jean-Luc Bryar             Robertville          NB    30-39   M    46:32    4:40
54   1413   Mathieu Poirier            St-Simon             NB    20-29   M    46:50    4:41
55   1567   Pierluc Boudreau           Beresford            NB    30-39   M    46:51    4:41
56   1546   Robert Audet               South Tetagouche     NB    40-49   M    47:11    4:44
57   1420   Kris Hamilton              Bathurst             NB    30-39   M    47:27    4:45
58   1532   Ghislain Comeau            Beresford            NB    30-39   M    47:32    4:46
59   1516   Philippe Arseneau          Beresford            NB    30-39   M    47:33    4:46
60   1493   Elizabeth Hoogendyk        Campbellton          NB    30-39   F    47:54    4:48
61   1553   Libert Doucet              Allardville          NB    60-69   M    48:16    4:50
62   1557   Gilles Nadeau              Dunlop               NB    60-69   M    48:16    4:50
63   1547   Rene Ouellette             Bathurst             NB    40-49   M    48:18    4:50
64   1439   Gervais Roy                Dunlop               NB    60-69   M    48:19    4:50
65   1499   Pierre Cormier             Caraquet             NB    40-49   M    48:20    4:50
66   1519   Andre Hache                Riviere-a-la-Truite  NB    30-39   M    48:23    4:51
67   1565   Bertin Theriault           Shippagan            NB    50-59   M    48:27    4:51
68   1405   Christine Brideau          Allardville          NB    20-29   F    48:52    4:54
69   1536   Michiko Takatsuka          Caraquet             NB    30-39   F    48:55    4:54
70   1488   Renee Blanchard            Bathurst             NB    40-49   F    48:57    4:54
71   1554   Alison Boulay              Bellefeuille         NB    20-29   F    49:06    4:55
72   1434   Nathalie Guerette PelletierPetit-Rocher-Ouest   NB    50-59   F    49:08    4:55
73   1560   Marc McGraw                Bersford             NB    40-49   M    49:08    4:55
74   1501   Mylaine Bertin             Beresford            NB    30-39   F    49:13    4:56
75   1489   Dianne Pennell             Bathurst             NB    60-69   F    49:15    4:56
76   1480   Jean-Marie Breau           Tracadie             NB    60-69   M    49:36    4:58
77   1435   Andre Pelletier            Petit-Rocher-Ouest   NB    50-59   M    49:59    5:00
78   1511   Serge Vienneau             St-Laurent           NB    50-59   M    50:02    5:01
79   1512   Janie Boudreau             St-Laurent           NB    20-29   F    50:02    5:01
80   1552   Michel Cotton              Charlo               NB    40-49   M    50:07    5:01
81   1507   Guillaume Chiasson         Allardville          NB    19&<    M    50:54    5:06
82   1443   Luc Lagace                 Nigadoo              NB    20-29   M    51:04    5:07
83   1479   Marcelle Breau             Tracadie             NB    60-69   F    51:08    5:07
84   1445   Silvia Antuna              Tracadie             NB    40-49   F    51:08    5:07
85   1463   Jean-Yves Chouinard        Benoit               NB    50-59   M    51:08    5:07
86   1484   Manon Diane Pitre          Bathurst             NB    40-49   F    51:59    5:12
87   1472   Alex Collin                Bathurst             NB    60-69   M    52:43    5:17
88   1535   Mayumi Takasuka            Pokemouche           NB    30-39   F    53:16    5:20
89   1555   Marlene Parker             Baresford            NB    40-49   F    53:18    5:20
90   1419   Denis Doucet               Robertville          NB    50-59   M    53:40    5:22
91   1406   Gaston Godin               Dunlop               NB    40-49   M    53:51    5:24
92   1487   Philippe Cormier           Shediac River        NB    30-39   M    53:56    5:24
93   1495   Louise Thibodeau           Petit-Rocher-Sud     NB    60-69   F    53:56    5:24
94   1559   Ralph Doucet               South Tetagouche     NB    60-69   M    54:01    5:25
95   1572   Jean-Christophe Comeau     Moncton              NB    20-29   M    54:14    5:26
96   1571   Emilie Guthrie             Moncton              NB    19&<    F    54:15    5:26
97   1564   Myriam Cormier             Caraquet             NB    19&<    F    54:20    5:26
98   1530   Jocelyn Lagace             Pointe-Verte         NB    60-69   M    54:22    5:27
99   1517   Gilbert Arseneault         Balmoral             NB    70+     M    54:25    5:27
100  1469   Serge Doiron               Petit Rocher         NB    40-49   M    54:26    5:27
101  1544   Marie-Claude Comeau        Beresford            NB    40-49   F    54:54    5:30
102  1545   Nicolas Doucet             Bersford             NB    19&<    M    54:54    5:30
103  1402   Allan Lagace               Pointe-Verte         NB    40-49   M    55:00    5:30
104  1422   Gisele Gagnon              Bathurst             NB    30-39   F    55:18    5:32
105  1400   Cathy Frenette             Pointe-Verte         NB    30-39   F    55:19    5:32
106  1574   Greg Bosee                 Bathurst             NB    40-49   M    55:24    5:33
107  1427   Paulette Roy               Beresford            NB    60-69   F    55:45    5:35
108  1464   Manon Belanger             Beresford            NB    30-39   F    56:15    5:38
109  1529   Philippe Cormier           Nigadoo              NB    60-69   M    56:18    5:38
110  1561   Alain Boudreau             Sormany              NB    60-69   M    56:21    5:39
111  1450   Noemie Chiasson            South Tetagouche     NB    20-29   F    56:34    5:40
112  1449   Manon Banville             South Tetagouche     NB    50-59   F    56:50    5:41
113  1549   Jeanne Pitre               Robertville          NB    50-59   F    56:56    5:42
114  1542   Danielle Aube              Petit-Rocher-Nord    NB    40-49   F    57:00    5:42
115  1412   Karine Roy                 Nigadoo              NB    20-29   F    57:00    5:42
116  1429   Therese Brown              Beresford            NB    60-69   F    57:05    5:43
117  1455   Stephane Hachey            Nigadoo              NB    40-49   M    57:18    5:44
118  1456   Nathalie Hachey            Nigadoo              NB    40-49   F    57:32    5:46
119  1453   Annie Aube                 Petit-Rocher         NB    40-49   F    57:48    5:47
120  1433   Denise Boudreau            Saint-Basile         NB    50-59   F    58:00    5:48
121  1491   Jamie Daye                 Campbellton          NB    60-69   M    58:01    5:49
122  1457   Linda Mallet               Nigadoo              NB    50-59   F    58:18    5:50
123  1437   Cynthia Hebert             Moncton              NB    30-39   F    58:53    5:54
124  1563   Sonia Duguay               Casaque              NB    40-49   F    58:54    5:54
125  1573   Nathalie Arseneau Gionet   Beresford            NB    50-59   F    59:24    5:57
126  1492   Verena Lanteigne           Bathurst             NB    30-39   F    59:32    5:58
127  1421   Gilles Hache               Robertville          NB    60-69   M    59:45    5:59
128  1504   Louiselle King             Moncton              NB    40-49   F    1:00:44  6:05
129  1543   Rico Roy Comeau            Beresford            NB    19&<    M    1:00:46  6:05
130  1497   Lagace Elsie               Petit-Rocher         NB    50-59   F    1:01:33  6:10
131  1446   Donald Wade                Tracadie             NB    60-69   M    1:02:33  6:16
132  1570   Duanie Blanchard           Petit-Rocher         NB    30-39   F    1:02:34  6:16
133  1528   Colette Leblanc            Dunlop               NB    50-59   F    1:03:31  6:22
134  1558   Paul Smith                 Beresford            NB    70+     M    1:04:09  6:25
135  1416   Lynne Theriault            Bathurst             NB    40-49   F    1:04:16  6:26
136  1444   Monique Chiasson           Bathurst             NB    40-49   F    1:04:16  6:26
137  1470   Paulette Stoddard          Saint John           NB    40-49   F    1:04:26  6:27
138  1447   Julie Boudreau             Riverview            NB    30-39   F    1:04:40  6:28
139  1475   Karine Leblanc             New Maryland         NB    20-29   F    1:05:33  6:34
140  1442   Katie Leblanc              Nigadoo              NB    20-29   F    1:05:34  6:34
141  1440   Euchariste Brideau         Saumarez             NB    70+     M    1:06:03  6:37
142  1548   Mylene Theriault           Dieppe               NB    30-39   F    1:06:40  6:40
143  1527   Cinthia Boudreau           Bersford             NB    40-49   F    1:07:20  6:44
144  1503   Nicholas King              Moncton              NB    19&<    M    1:08:09  6:49
145  1538   Richard Hache              Pointe-Verte         NB    70+     M    1:08:09  6:49
146  1478   Emilie Roy                 Nigadoo              NB    19&<    F    1:08:48  6:53
147  1534   Nicole Cormier             Bersford             NB    40-49   F    1:08:59  6:54
148  1460   Amelie-Maude Boucher       Nigadoo              NB    40-49   F    1:09:06  6:55
149  1401   Jacques Roy                Sormany              NB    60-69   M    1:09:13  6:56
150  1518   Susan Arseneault           St-Arthur            NB    40-49   F    1:09:27  6:57
151  1428   Joan Roy                   South Tetagouche     NB    60-69   F    1:11:02  7:07
152  1526   Danielle Gilbert           Beresford            NB    50-59   F    1:11:06  7:07
153  1533   Ghislaine Levesque         Beresford            NB    60-69   F    1:11:19  7:08
154  1562   Venessa Boudreau           Bertrand             NB    20-29   F    1:12:00  7:12
155  1452   Nadia Hache                Riviere-du-Portage   NB    40-49   F    1:12:28  7:15
156  1514   Pascale Richard            Rogersville          NB    19&<    F    1:12:28  7:15
157  1404   Josee Gaudet               Bathurst             NB    40-49   F    1:13:09  7:19
158  1451   Renee Boudreau             Petit-Rocher         NB    40-49   F    1:13:10  7:19
159  1551   Nathalie Gauthier          Petit-Rocher         NB    50-59   F    1:13:13  7:20
160  1410   Lise Godin                 Beresford            NB    50-59   F    1:13:41  7:22
161  1471   Jim Stoddard               Saint John           NB    50-59   M    1:13:51  7:24
162  1438   Louise Paulin Austin       Moncton              NB    30-39   F    1:15:44  7:35
163  1505   Gerald King                Moncton              NB    40-49   M    1:19:05  7:55
164  1523   Melanie Plourde            Haut-Lameque         NB    30-39   F    1:19:11  7:56
165  1502   Megan King                 Moncton              NB    19&<    F    1:19:40  7:58