10Km Rhéal Haché

St-Isidore, NB - June 17th, 2017

Results originally posted at: http://raceroster.com/results/eex2ydepra2ynsyu

 





Pos  Bib   Name / Nom                 Residence           Prov   Cat      M/F  Chrono   Pace/Km
1    37    Greg Sawyer                Edmundston          NB     30-39    M    34:59    3:30
2    10    Sylvain Arseneau           Petit-Rocher        NB     50-59    M    37:21    3:45
3    57    Jean-Louis Leblanc         Bas Cap-Pele        NB     50-59    M    39:15    3:56
4    41    Jonathan Legault           Dieppe              NB     30-39    M    39:50    3:59
5    79    Raymond Caissie            Richibucto-V        NB     60-69    M    40:48    4:05
6    49    Marc Joncas                Lac Baker           NB     30-39    M    41:10    4:07
7    61    Patty Blanchard            Dieppe              NB     60-69    F    42:24    4:15
8    31    Julien Thibodeau           Bathurst            NB     19&<     M    42:54    4:18
9    89    Gary Kenny                 Tracadie            NB     40-49    M    42:56    4:18
10   96    Francois Chiasson          Caraquet            NB     30-39    M    43:18    4:20
11   29    Danick Saulnier            Tracadie            NB     19&<     M    43:20    4:20
12   28    Martin Girouard            Tracadie            NB     19&<     M    43:34    4:22
13   87    Romain Losier              St-Isidore          NB     40-49    M    43:41    4:23
14   51    Shaun Girouard             Caraquet            NB     20-29    M    43:52    4:24
15   55    Remy Poirier               Neguac              NB     30-39    M    43:55    4:24
16   52    Nathalie Theriault         Beresford           NB     40-49    F    44:01    4:25
17   73    Sebastien Lanteigne        Paquetville         NB     20-29    M    45:12    4:32
18   45    Mario Pelletier            Beresford           NB     50-59    M    45:27    4:33
19   63    Julien Breau               St-Isidore          NB     40-49    M    45:46    4:35
20   48    Donald McLaughlin          Bathurst            NB     50-59    M    46:00    4:36
21   56    Sebastien Poirer           Tracadie            NB     30-39    M    46:27    4:39
22   13    Nathalie Boivin            Bathurst            NB     50-59    F    46:33    4:40
23   32    Nathalie Guerette-PelletierPetit-Rocher-Ouest  NB     50-59    F    47:05    4:43
24   16    Michiko Takatsuka          Caraquet            NB     30-39    F    47:08    4:43
25   72    Albenie Losier             Losier Settelment   NB     60-69    M    47:31    4:46
26   62    Marc Beaudoin              Dieppe              NB     50-59    M    47:47    4:47
27   90    Melodie Leblanc            Caraquet            NB     30-39    F    48:00    4:48
28   69    Laurent Godin              Black Rock          NB     60-69    M    49:39    4:58
29   26    Jean-Marie Breau           Tracadie            NB     60-69    M    49:45    4:59
30   47    Dianne Pennell             Bathurst            NB     60-69    F    50:03    5:01
31   20    Jean-Yves Chouinard        Benoit              NB     50-59    M    50:31    5:04
32   75    Edmond Brideau             Tracadie            NB     60-69    M    50:40    5:04
33   25    Marcelle Breau             Tracadie            NB     60-69    F    50:51    5:06
34   39    Michel McGraw              Pont Lafrance       NB     50-59    M    51:18    5:08
35   11    Silvia Antuna              Tracadie            NB     40-49    F    51:35    5:10
36   46    Christine Legere           Caraquet            NB     30-39    F    52:34    5:16
37   24    Norbert Basque             Saumarez            NB     60-69    M    52:55    5:18
38   94    Mayumi Takatsuka           Pokemouche          NB     30-39    F    53:08    5:19
39   5     Mary Brosnan               Saint John          NB     60-69    F    53:17    5:20
40   8     Gaston Godin               Dunlop              NB     40-49    M    53:18    5:20
41   88    Claude Simard              Beresford           NB     50-59    M    53:38    5:22
42   15    Kevin Duguay               Quebec              QC     30-39    M    54:29    5:27
43   23    Luc Theriault              St-Isidore          NB     30-39    M    54:34    5:28
44   42    Philippe Cormier           Nigadoo             NB     60-69    M    54:47    5:29
45   21    Dany St-Coeur              Pokemouche          NB     30-39    M    54:55    5:30
46   100   Renaud Boudreau            Bathurst            NB     30-39    M    55:06    5:31
47   97    Caroline Breau             Dieppe              NB     30-39    F    55:06    5:31
48   99    Christopher Duguay         Gauvreau            NB     19&<     M    55:42    5:35
49   3     Allan Lagace               Pointe-Verte        NB     40-49    M    55:56    5:36
50   14    Maurice Arseneau           Bathurst            NB     60-69    M    56:41    5:41
51   43    Gerald Pugh                Fredericton         NB     60-69    M    59:39    5:58
52   34    Johannes Wehrmann          Tracadie            NB     40-49    M    59:43    5:59
53   22    Karine McLaughlin          St-Isidore          NB     30-39    F    1:00:52  6:06
54   68    Euchariste Brideau         Saumarez            NB     70+      M    1:01:08  6:07
55   40    Veronique Thibodeau        Dieppe              NB     30-39    F    1:01:38  6:10
56   95    Janelle Comeau             Caraquet            NB     30-39    F    1:02:27  6:15
57   12    Donald Wade                Tracadie            NB     60-69    M    1:02:51  6:18
58   85    Maryse Jacob               Shediac             NB     70+      F    1:05:43  6:35
59   78    Paul Smith                 Dieppe              NB     70+      M    1:05:52  6:36
60   2     Nadia Hache                Riviere-du-Portage  NB     40-49    F    1:12:12  7:14